Strateji Geliştirme Çalıştayı

İletişime Geçin

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field
24 - 1 = ?
Enter the equation result to proceed
ANA TEMA

Bir şirketin stratejisini anlamak için ne dediğine değil, ne yaptığına bakmak gerekir. Dünya bu kadar hızlı değişirken, şirket bir önceki seneki kaynak dağılımını aynı tutuyorsa, yeni hedefler ve projelere muhtemelen yeterli kaynak olmayacaktır.Michael Porter’ın dediği gibi “Essence of Strategy is deciding what not to do!” prensibinden hareket ile önce şirketteki Kutsal İnekleri feda etmek ve kaynakları içimizden bulmak durumundayız.

Strateji Çalıştayında amacımız yeni aktiviteler eklemek kadar, eski aktivitelerden neleri durdurmamız azaltmamız gerektiğini bulmak olmalıdır. Yeni projeleri tartışmak güzeldir ama şirket kaynakları boşa çıkmaz ise proje enflasyonu şirketin istenen sonuçları almasını engeller.

Neleri yapmamaya karar vermiştik, hangi kaynaklar bu amaçlara ayrılmış idi, şu an hangi kaynaklar var ve yeni kaynak nereden bulacağız gibi konularda egzersiz yararlı olacaktır.

Stratejinin uygulamasını yapacak insanlar baştan tasarımda yer almazlar ise, planlara inanç ve adanmışlık yeterli olmamaktadır. Bu neden ile Strateji çalıştaylarında uygulamacıların baştan itibaren bulunmaları tavsiye edilir.

Strateji çalıştayının ana teması şirketin yeni odağının ne olacağının belirlenmesi, nelerden vazgeçileceğinin tespiti ve tüm bunların, uygulamada olan insanlar ile birlikte gerçekçi bir şekilde yapılmasıdır.

Strateji çalıştayınızı ve Strateji geliştirme sürecinizi birlikte tasarlayabiliriz.

Diğer Eğitimler