Executive Coaching

İletişime Geçin

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field
20 - 15 = ?
Enter the equation result to proceed

Hiçbirimiz doğuştan lider yada yönetici değiliz. Çoğumuz aniden büyük sorumluluklar ile karşıkarşıya kalıyoruz. Yolumuzu da deneme ve yanılmalar ile buluyoruz. Bu yolda yapılan hataların parasal boyutu bir yana, kimi zaman geri dönüşü olmayan yıllar kayıp ediliyor.

Belki siz de kendi yolculuğunuzda, “Keşke bugün bildiklerimi o zaman da bilseydim…” demişsinizdir. Coaching ve Mentoring desteği ile, ileride “keşke” diyeceğiniz bilgi ve tecrübeye şimdiden ulaşmanız mümkün. Dışarıdan bakan bir tecrübeli kişi size doğru soruları sorabilir. Çeşitli nedenler ile etrafından dolaştığınız konular ile yüzleşmenize yardımcı olabilir.

Coaching ve Mentoring “Üçüncü Göz”ünüzü size açabilir.

Executive Coaching ve Mentoring Desteğimiz

TECRÜBE

Dr. Yusuf Soner, 30 yıl profesyonel yöneticilik döneminde yeni markaların kuruluş ve gelişme yolculuklarında çalıştı, fabrikaların açılışlarını yaşadı, markaların parladığı ve satışları diğer tüm rakiplerin toplamından fazlasına vardığı pırıltılı günler gördü. Aynı zamanda, satışların bir önceki yılın yirmide birine indiği, şirketin yarı yarıya küçüldüğü, fabrikaların kapandığı, ortaklıkların bozulduğu, paydaşlar ile gerilimlerin olduğu sıkıntılı günlerde de yönetim sorumluluğu taşıdı.

10 yıllık akademisyenlik döneminde bir çok farklı sektörden yüzden fazla şirkete eğitim verdi, danışmanlık yaptı, projelerini destekledi, yönetim kurullarında bulundu. Executive MBA ve Professionals MBA programlarında yaklaşık yüz yöneticiye yıllar içinde Coach veya Mentor oldu. Üniversite dışında da Holding Yönetici Hakim Ortak seviyesine kadar farklı yöneticilere coach ve Mentor olarak destek verdi.

 

DESTEK İÇERİĞİ

Yöneticiler ile çalışmalarımızda öncelikle kendi hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı oluyoruz. Bu aşama sonrasında mevcut durumlarını; kendilerinin dışına çıkarak değerlendirmelerine destek oluyoruz. Hedef ve mevcut durum netleştikten sonra sıra yeni alternatif yollar bulmaya geliyor. “Öğrenilmiş Çaresizliğimizi” aşmamız için sıkışmışlıktan çıkıp, yeni yolların varlığı fark etmemiz gerekiyor. Bulunan alternatiflerin arasında seçmek, odaklanmak ve özdisiplin ile sonuç almak konusu da desteğimizin bir parçası.

Coaching çalışmalarında asıl katkımız “Asking Massively Difficult Questions!” Tabi bazen Mentoring’e geçmek de gerekiyor. Geçmiş tecrübe ve alternatif görüş paylaşılabiliyor. Ancak, bir fikri uygulamanızda, o fikrin sizin kendi fikriniz olması çok önemli. Bu çalışmalarda ana amacımız bazen ipuçları versek de, çözümünüzü bulmanıza yardımcı olmak. Daha önceden çözülmüş problemler ile yıllarınızı heba etmemeniz için yanınızda olmaktan kıvanç duyarız.

Diğer Eğitimler