• Pazarlama Eğitimleri
  Pazarlama Eğitimleri
  Pazarlama, kar getiren müşteri ilişkilerinin yönetimidir. Bu eğitimde müşterileri ihtiyaçlarına göre segmentasyon, hedefe uygun konum, konuma uygun pazarlama karması kurabilmek, zihinsel ve fiziksel erişilebilirlik üzerinde duruluyor
 • Odaklanmak, pazarlama da başarıya götürür
  Odaklanmak, pazarlama da başarıya götürür
  Her kes için her şey olmak çok zordur, oysa odaklanıp, bir büyüteç ile ateş yakar gibi hedefinize daha kolay gidebilirsiniz.

Satış Ekipleri ve Dağıtım Kanallarının Yönetimi

Satış ekibi ve Kanal bir kuvvet çarpanı etkisi ile , büyümeyi hedefleyen şirketin önünü açabilir. Bu eğitimde, Digital kanaldan başlayarak, değer zincirinin genellikle ihmal edilen "Altın Madeni" kanalın optimizasyonu üzerinde duruluyor.

Eğitim Süresi : 1 Gün

Eğitim İçeriği :

 • Satış Ekiplerinin Yönetimi
 • Toptan Satış
 • Perakendecilik
 • Google icad olundu,...Death of Propoganda
 • Digital Kanallar
 • Kanal tasarımı
 • Kanal Yönetimi

Uretimde yuzde birlik maliyet tasarrufu çok önemli görülür, büyük projeler yapılır. Oysa değer zincirinde , üretim sonrasında bundan çok daha büyük kayıplar vardır ama dikkatten kaçar. “Portakal bahçede 50 kuruş, manavda 3 TL” haberlerini çok görmüşsünüzdür. Mesele kamyoncunun yada hal tüccarının fahiş kazancı değildir. Kötü yönetilen değer zincirinde telef olan kayıp edilen değerlerdir.

Kayıpların yanısıra, sürdürülebilir rekabet avantajı oluşturmakta kanalın önemi büyüktür. Kanalda yapılacak yenilik ve yaratıcı uygulamalar zor taklit edilir. Ürünü kopyalarsınız, paraya kıyar reklam yaparsınız, rakibin yaptığı fiyat hareketlerine hızla cevap verirsiniz ama kanalı değiştirmek çok zor iştir. Bu iki özellik nedeni ile kanal bir Altın Madenidir.

Toptancılar ve perakendecilerden oluşan klasik kanal yapıları, internetin yaygınlaşması ile hızla evriliyor. Eskiden şirketlerin verdiği bilgiye muhtaç müşteriler artık Google sayesinde saatler içinde şirketten daha çok bilir hale gelebiliyor. Propaganda öldü artık. Müşterinin sesini dinlemek ve adapte olmak durumundayız.

Kanaldaki gelişimi de problemleri de, tasarımda yada yönetimde bulabiliriz. Yanlış tasarlanmış kanal yapısının iyi yönetilmesi pek mümkün olmaz. Benzer şekilde , tasarım doğru olsa bile , kötü yönetilen bir kanaldan istediğinizi alamazsınız.

Sanal dünya ile fiziksel satışı, lojistiği, iletişimi doğru bir araya getirip, kanal oyuncularının güçlü noktalarından yararlanabilmek için yapılabilecekleri bu eğitimde tartışacağız

©2022 Yusuf SONER Kişisel Web Sitesi Tüm Hakları Saklıdır TTR BİLİŞİM