• Pazarlama Eğitimleri
  Pazarlama Eğitimleri
  Pazarlama, kar getiren müşteri ilişkilerinin yönetimidir. Bu eğitimde müşterileri ihtiyaçlarına göre segmentasyon, hedefe uygun konum, konuma uygun pazarlama karması kurabilmek, zihinsel ve fiziksel erişilebilirlik üzerinde duruluyor
 • Odaklanmak, pazarlama da başarıya götürür
  Odaklanmak, pazarlama da başarıya götürür
  Her kes için her şey olmak çok zordur, oysa odaklanıp, bir büyüteç ile ateş yakar gibi hedefinize daha kolay gidebilirsiniz.

PAZARLAMA BAKIŞ AÇISI

Pazarlama, kar getiren müşteri ilişkilerinin yönetimidir. Bu eğitimde müşterileri ihtiyaçlarına göre segmentasyon, hedefe uygun konum, konuma uygun pazarlama karması kurabilmek, zihinsel ve fiziksel erişilebilirlik üzerinde duruluyor

Eğitim Süresi: 1 gün

Eğitim İçeriği :

 • Pazar Araştırması
 • Segmentasyon
 • Konumlama
 • Pazarlama Karması
 • Planlama
 • Marka
 • Fiziksel ve zihinsel erişilebilirlik
 • B2B Pazarlama

Pazarlama, Kar Getiren Müşteri İlişkilerinin Yönetimidir. Eğer Coca Cola gibi dünya devi bir marka değilseniz, işe başlayacağınız yer, nereye odaklanacağınızı belirleyebilmektir. Pazar araştırması kimin ihtiyacının ne olduğu, bu ihtiyacın nasıl karşılandığı gibi konulara kavramsal ve sayısal yanıtlar vermek için yapılır. Pazar hakkında bir "Hissiyat" oluşturduktan sonra, ihtiyaç ve istekleri benzer olan müşteri gruplarından öncelikle hangilerine odaklanacağınızı düşünebilirsiniz.

En güvenli otomobil dediğimiz zaman aklınıza muhtemelen Volvo markası geliyor. Müşterilerin zihninde diğerlerinden farklı bir konuma sahip olabilmek iş sonuçlarınızı olumlu etkileyecektir, markanızı güçlendirecektir. Tabi havada duran konumlar olmaz. Soyut olan konum kavramının altını somut olan ürün, fiyat ,kanal,iletişim gibi pazarlama karması bileşenleri ile doldurmalısınız.

Daralan kar marjları hataya fazla yer bırakmıyor. Hata yapmamak için pazarlama aktivitelerinin iyi planlanması, hep aynı odağa yönelmesi gerekiyor. Marka ve özellikle güçlü markalar, yıllar boyu aynı hedefe sürekli odaklanarak elde ediliyor.

Tüketicilerin bir kategoride alım yapacakları zaman akıllarına gelmeyen yada akıllarına gelse bile kolayca erişilebilir olmayan markalar sürdürülebilir büyüme gösteremiyorlar. Zihinsel ve fiziksel erişilebilirliği sağlayacak maliyet etkin çözümlere ihtiyaç var.

Pazarlamada örnekler daha çok B2C alanından olsada, B2C den çok daha büyük ve genellikle ihmal edilen B2B alanında doğru pazarlamaya bir açlık var.

©2020 Yusuf SONER Kişisel Web Sitesi Tüm Hakları Saklıdır TTR BİLİŞİM